• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !

• Przypominamy, że wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się 26.09.2022 r.

Głosować będzie mógł każdy uczeń II LO, w dwóch kategoriach: na przewodniczącego szkoły i na opiekuna SU, za okazaniem ważnej legitymacji, w miejscu wyznaczonym przez organizatorów.

Zapraszamy do zapoznania się z listą kandydatów.

• 83 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę

• 17 września obchodziliśmy 83 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Z tej okazji odbyły się uroczystości patriotyczne. W kościele Św. Mikołaja odbyła się msza święta a w parku miejskim odczytano apel poległych. Wystawiono poczty sztandarowe także II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

• Wyróżnienie dla Łucji Hadwiczak w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

• Dnia 28 sierpnia 2022r. we Wrocławiu, uczennica naszego liceum, Łucja Hadwiczak odebrała nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na ilustrację fantastyczną za pracę wykonaną w technice grafiki komputerowej, zatytułowaną „Smok Morax”.

Wręczenie nagród miało miejsce w ogrodzie Zamku w Leśnicy, podczas organizowanych cyklicznie Wrocławskich Dni Fantastyki. Od 2004 roku do Wrocławia przyjeżdżają pasjonaci szeroko pojętej fantastyki - tej w literaturze, filmie, komiksach czy grach planszowych lub komputerowych. Podczas ostatniej edycji odwiedziło imprezę ok. 10 tys. uczestników.

Serdecznie gratulujemy Łucji i życzymy dalszych sukcesów!