• Zajęciach na Uniwersytecie Rolniczym w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej

          • 18 stycznia uczniowie klasy 1d uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Rolniczym w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

            Tematem warsztatów były: ”Szybkie ruchy w świecie roślin”.

            Uczniowie mogli zobaczyć różne rodzaje ruchów roślin takich jak fototaksje, sejsmonastie, fototropizmy. W mikroskopie po wykonaniu preparatów obserwowali fototaksje chloroplastów, zobaczyli jak mimoza zwija swoje listki w tracie sejsmonastii po dotknięciu tej rośliny. Bardzo ciekawe było obserwować ruchy owadożernej muchołówki oraz ruchy senne szczawika. Informacje od prowadzących wzbogaciło te zajęcia.

            Warto było bardzo wcześnie wstać, by dowiedzieć się więcej.

          • Bal Studniówkowy 2023

          • W "Starej Zajezdni" na Kazimierzu w Krakowie odbył się Bal Studniówkowy tegorocznych maturzystów naszej szkoły. Miejsce to uczniowie wybrali  po raz pierwszy.

            Studniówka udała się znakomicie! 

             

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

            Zdjęcia Dominik Garus    ZAPISANEWKADRZE.PL

          • Obchody 160-tej rocznicy Powstania Styczniowego

          • W ramach 160-tej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego uczniowie klasy 1f uczestniczyli w zajęciach muzealnych i spacerze po cmentarzu parafialnym. Celem lekcji było poznanie postaci uczestników powstań niepodległościowych z naszego Miasta. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego, mieszkańcy regionu uczestniczyli w powstaniach i zrywach narodowych. Prowadząca zajęcia kustosz Marta Gawor zaprezentowała także postaci twórców „Sokoła” na naszych ziemiach, ale też postawy patriotycznie zaangażowanych członków społeczności: nauczycieli, duchowieństwa i lokalnych liderów. 



            Na cmentarzu skłoniliśmy głowy na miejscu wiecznego spoczynku chrzanowian i tych, których wichry historii sprowadziły do miasta. Poznaliśmy postać podkomendnego Francesco Nullo, porucznika Elia Marchettiego, który odniósł rany w bitwie pod Krzykawką. Mimo opieki jakiej udzielila mu Róża Loewenfeld i pani Horwath zmarł 7maja 1863 i został tu pochowany.

          • DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!

          • Opieka nad potrzebującymi była impulsem do założenia Polskiego Czerwonego Krzyża. Od ponad 100 lat PCK pomaga osobom znajdującym się w trudnej sytuacji, przeciwdziała wykluczeniu społecznym i stara się wyrównać szanse na godne życie swoim podopiecznym.


            W grudniu zwróciłam się z prośbą o dary żywnościowe dla potrzebujących-nie zawiodłam się.Dzięki mobilizacji wielu klas udało się przygotować wiele paczek!


            BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM DARCZYŃCOM !

            Mirosława Przeworowska-Kawala!

          • Katarzyna Miziołek (uczennica kl. IV h) została zakwalifikowana do III etapu (zawody centralne) Olimpiady Wiedzy o Mediach!

          • Katarzyna Miziołek (uczennica kl. IV h) została zakwalifikowana do III etapu (zawody centralne) Olimpiady Wiedzy o Mediach!

            Katarzyna Miziołek ma za sobą już dwa etapy Olimpiady.

            Praca pisemna na temat „Języka w mediach, mediów w języku” zapewniła jej przejście do II etapu (okręgowego) IX edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Etap ten przebiegał w formie testu, na którego napisanie uczestnicy mieli 60 min. Test został przygotowany przez Komitet Główny z siedzibą w Warszawie i w tej samej formie, oraz w tym samym czasie został przeprowadzony na terenie całego kraju przez odpowiednie komitety okręgowe. Kasia test pisała w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

            Po napisaniu testu uczestnicy wzięli udział w warsztatach redakcyjnych i telewizyjnych, prowadzonych przez kadrę akademicką UP.

            Zawody centralne odbędą się w Warszawie, w dniach 12-13 marca 2023 r.

            Tytuł laureata Olimpiady otrzyma 36 uczestników, którzy uzyskają najlepsze wyniki. Nagrodą są indeksy na wyższe uczelnie- uczelnie będące organizatorami Olimpiady.

             

             

             

             

             

            Wyświetl statystyki i reklamy

            Promuj post

             

            11

          •  „Złote Szkoły NBP” III edycja 2022/2023

          •  

            Pragniemy poinformować, że po raz trzeci przystąpiliśmy do programu „Złote Szkoły NBP” III edycja 2022/2023


            Temat przewodni programu to: „POZNAJEMY BANK CENTRALNY”.

            Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych.Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania sięw świecie finansów.W naszej szkole powstała Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która będzie realizowała trzy zadania programu            tj. Lekcję z ekonomią, Debatę oraz Warsztat Uczniowski.

            Tytuł „Złotej Szkoły NBP” otrzymają szkoły, które zdobędą najwyższą punktację za zrealizowane powyższe zadania, a Komisja będzie oceniała:➢ pomysłowość,➢ metody i narzędzia edukacyjne,➢ dopasowanie zadań do wieku i percepcji odbiorców,➢ jakość i atrakcyjność realizacji,➢ przydatność w praktyce,➢ zasięg i poziom zaangażowania odbiorców.

            Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej II LO w Chrzanowie to:

            Martyna Augustynek

            Dominika Dąbek

            Marianna Ożóg

            Nikola Puskarczyk

            Dominika Treśka

            Marta Włodarczyk

            Piotr Jedynak

            Aleksy Pstrucha

            Tymoteusz Woźniak

            Andrzej Woźnica

            Drużyna będzie realizowała zadania pod okiem:koordynatora programu: Pani Mirosławy Sojki oraz Nauczycieli - opiekunów: Pani Marty Oczkowskiej i Pana Adama Majcherczyka.

            Trzymajcie za nas kciuki, a my zabieramy się do pracy

            !Mirosława Sojka