• Świąteczne bony od SU

• W piątek 15 grudnia Samorząd Uczniowski podsumował loterię mikołajkową. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na świąteczne bony upominkowe dla trójki uczniów II LO. Mamy nadzieję, że sprawią one taką samą radość obdarowanym jak obdarowującym. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w naszym działaniu.

Samorząd uczniowski.

• Świąteczna pomoc PCK

• Bardzo dziękuję wszystkim uczniom razem i każdemu z osobna za dary dla osób potrzebujących. Polski Czerwony Krzyż pomaga w różny sposób .

Z Okazji Świąt Bożego Narodzenia PCK pomaga w formie darów żywnościowych.

Uczniowie II Liceum jak zwykle nie zawiedli , jeszcze raz bardzo dziękuję w imieniu PCK.

• dePRESJA

• Spot społeczny dePRESJA autorstwa uczniów klas artystycznych II Liceum. Zrealizowany został w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury. Koordynatorem była MBP w Chrzanowie

• Szkolny Konkurs Profilaktyki Raka Piersi i Raka Jąder

• 5 grudnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Profilaktyki Raka Piersi i Raka Jąder. Gośćmi tego ważnego spotkania byli :dyrektor Powiatowego Szpitala w Chrzanowie pan Artur Baranowski ,naczelna pielęgniarka Pani Barbara Galus oraz Pani Jolanta Kubisty reprezentująca Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Uczniowie klas z edukacją medyczną mieli do rozwiązania test wiedzy na temat tych nowotworów .Częścią konkursu były także prezentacje multimedialne w których przedstawiciele poszczególnych klas mówili o tym jak zapobiegać zachorowaniom i jak zachęcać do badań profilaktycznych.
            Komisja wybrała najlepsze ich zdaniem prezentacje .Po ocenie testu okazało się ,że jest 4 najlepszych uczniów.

A oto zwycięzcy:

W kategorii prezentacja :
            1 miejsce zajęła Kornelia Dura(3d)
            2 miejsce Gracjan Kopacz(2d)
            3 miejsce Natalia Gałka(1e)
            W kategorii testowej:
            1 miejsce Hanna Łomzik(2e)
            2 miejsce Aleksandra Maśko(2d),Justyna Kuczała
            3 miejsce Natalia Gałka(1e)

• LOTERIA MIKOŁAJKOWA

• We wtorek (05.12.2023) w naszej szkole odbyła się Loteria Mikołajkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wyrażamy wdzięczność za pomoc i wsparcie naszym darczyńcom. Serdeczne podziękowanie składamy na ręce Dyrektora II LO w Chrzanowie. Mogliśmy liczyć na Pana Andrzeja Biedę, Panią Mirosławę Sojkę, właścicieli sklepiku szkolnego i Panią Edytę - pracownicę sklepiku, a także na Janka Oczkowskiego - naszego byłego przewodniczącego.

• "Piłkarskie Orły" dla Eleny Biśty

• Elena Biśta uczennica klasy 1e, rozbiła bank w rankingu "Piłkarskie Orły" za październik 2023 r. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, które zaliczane są do klasyfikacji oraz zawodników i zawodniczki, to właśnie napastniczka UKS Pogorzanki Pogorzyce zajęła pierwsze miejsce z czternastoma bramkami na koncie.

Gratulujemy Elenie wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów !

Foto Gazeta Krakowska Bartosz Karcz

• OLIMPIADA HISTORYCZNA

• Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej awansowały trzy uczennice naszej szkoły. Klaudia Goc z klasy 2c (opiekun Małgorzata Zając) oraz Justyna Bochenek
            i Urszula Dereszowska z klasy 3f (opiekun Ewelina Furmanik).Olimpiada historyczna to przedsięwzięcie
            o długiej tradycji i renomie. Gratulujemy dziewczynom dostania się do elitarnego grona miłośników historii. Trzymamy kciuki za kolejne etapy zmagań.

• Klasy 2d i 2e na wycieczce w Muzeum Wolności i Solidarności w Katowicach i Palmiarni w Gliwicach

• Klasy 2d i 2e odbyły bardzo interesującą wycieczkę. 30 listopada pojechaliśmy najpierw do Muzeum Wolności i Solidarności w Katowicach. To wyjątkowe miejsce kultywuje pamięć po tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce 16 grudnia 1981 roku. W tym dniu padły strzały do strajkujących górników. Dziewięciu z nich zginęło, wielu było rannych. To tragiczna historia. Było wiele wzruszeń. Przewodnik świetnie opowiedział tło historyczne i społeczne. Młodzi ludzie powinni odwiedzać takie miejsca.

Palmiarnia w Gliwicach to miejsce, które pozwala na utrwalenie i poszerzenie wiedzy z botaniki. Taki był cel. Pani przewodnik poprowadziła nas od pawilonu roślin użytkowych, przez pawilon tropiku, sukulentów, historyczny i do pawilonu akwarystycznego. W pawilonie roślin użytkowych wiele roślin, które stosujemy niemal codziennie, mogliśmy zobaczyć w "całości”. W pawilonie tropikalnym stworzono odpowiednio “wilgotne” warunki dla okazów, które są tu obecne. W pawilonie historycznym są palmy mające ponad 120 lat-feniks kanaryjski. Wiele ciekawych okazów roślin i zwierząt (pawilon akwarystyczny i nie tylko) i dobra atmosfera zachęca do odwiedzania Palmiarni w Gliwicach.

• Andrzejki ze Szkolnym Klubem Europejskim

• 30 listopada 2023 roku Klub Europejski zorganizował w naszej szkole Andrzejki.

Nie tylko kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, ale również przygotowane przez uczniów tradycyjne wróżby andrzejkowe:

 Wróżenie z ręki

 Magiczne Filiżanki