• Wesołych Świąt

• Szanowni Państwo, drodzy uczniowie, przyjmijcie życzenia Radosnych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych harmonii,spokoju.

Niech będą one okazją do zacieśniania więzi rodzinnych, czasem na refleksję nad sobą, wirem życia
            i tęsknotą za drobnostkami, których w pośpiechu nie potrafimy zauważyć. Niechaj Wielkanoc przyniesie odnowę i inspirację do spełniania marzeń, oby ten czas był pełen nadziei i nowych możliwości.

Życzy Dyrekcja II LO

• Wycieczka do Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie

• W dniu 22 kwietnia uczniowie klasy 1a i 1d uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Za główny cel
            wizyty w dawnej stolicy Polski obrali Pałac Książąt Czartoryskich, jedno z najstarszych muzeów w
            Polsce. Młodzież miała okazję podziwiać arcydzieła malarstwa. Największe wrażenie wywarł obraz
            Leonarda da Vinci - Dama z Gronostajem oraz Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta
            van Rijn
            a. Wyjazd wzbogacił wiedzę uczniów i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Wycieczce
            towarzyszyła atmosfera kontemplacji i zadumy, a obcowanie ze sztuką z pewnością skłoniło ich do
            refleksji.

• Mistrzostwa Powiatu Chrzanowskiego Szkół Ponadpodstawowych w Pływaniu

• W dniu 19.03.2024 r. na krytej pływalni w Chrzanowie odbyły się

Mistrzostwa Powiatu Chrzanowskiego Szkół Ponadpodstawowych w Pływaniu.

Milena Stanuch i Maja Kuraś wywalczyły  mistrzostwo powiatu!

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła:

1 miejsce w stylu dowolnym- Maja Kuraś kl.1j

1 miejsce w stylu motylkowym- Milena Stanuch kl. 2d,

2 miejsce w stylu motylkowym- Milena Skowrońska kl. 1c,

2 miejsce w stylu grzbietowym- Wiktor Ziach kl. 4e,

3 miejsce w stylu klasycznym- Igor Madejski kl. 4d.

Finały Małopolskiej Licealiady w pływaniu odbędą się 26 marca w Myślenicach.

Powodzenia !!!

• Sukces Julii w konkursie literacko-dokumentalnym „Młody Dokumentalista 2023/2024”

• 20 marca 2024 r. w Krakowie odbyła się finałowa gala małopolskiego konkursu literacko-dokumentalnego „Młody Dokumentalista 2023/2024”. Uczennica klasy 1k II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie - Julia Hodur- pod opieką nauczyciela języka polskiego Iwony Głowni, zajęła II miejsce.

Konkurs przebiegał pod hasłem „… bo ratujemy życie” i miał na celu upamiętnienie beatyfikacji rodziny Ulmów, uhonorowanej pośmiertnie tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Zadanie uczestników rywalizacji polegało na napisaniu reportażu, poświęconego wybranej osobie lub osobom (np. rodzinie), ratującym Żydów na terenie okupowanej przez Niemców Polski w latach 1939-1945.

Bohaterami reportaży mogły być nie tylko osoby uhonorowane tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, ale także inne, dotąd nieznane i nieopisane. Podczas gali konkursowej w krakowskim ośrodku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli zebrani wysłuchali dwóch wykładów: wiceprezesa IPN dr. Mateusza Szpytmy oraz ks. dr. Witolda Burdy, dyrektora Wydziału ds. Kanonizacyjnych Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Przemyskiej, postulatora procesu beatyfikacyjnego rodziny Ulmów. Z ramienia organizatorów konkursu wystąpili dyrektor Oddziału IPN w Krakowie dr hab. Filip Musiał oraz Ewa Włodarczyk, reprezentująca Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Praca naszej uczennicy, tak wysoko oceniona przez jury konkursu, odnosiła się do lokalnej historii rodziny Trębaczów z Trzebini, która podobnie jak Ulmowie, narażała swoje życie, aby w czasie II wojny światowej pomagać Żydom.

„Obowiązek pamiętania”- to reportaż Julii Hodur, który podkreśla, że istnieją ponadczasowe wartości, ważne bez względu na okoliczności.

• Pomagamy

• Dzisiaj miało miejsce bardzo miłe spotkanie. Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego przyjechała do nas mama Bartosza Mądrzyka. To na jego rehabilitację zbieraliśmy pieniądze na ostatnim kiermaszu słodkości. Zebraliśmy 1550 zł. Udało nam się połączyć z Bartkiem i osobiście życzyć mu sił i powrotu do szkoły.Jeszcze raz dziękujemy klasie 1i z wychowawcą panią Pauliną Piądlowską. Bartkowi życzymy powrotu do zdrowia.

• DZIEŃ KOBIET

• Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski II LO zorganizował słodką akcję charytatywną dla potrzebującego wsparcia w walce z chorobą ucznia naszej szkoły. Dziękujemy ofiarodawcom słodkości: członkom samorządu, pani prof. Pająk, klasie 1i (było pysznie). Wielkie brawa dla kupujących słodkości oraz przyjaciół i byłych członków samorzadu za wsparcie.