• Uniwersytecki Inkubator Przyrodniczy

          • 24 maja uczennica klasy 3h Katarzyna Miziołek uczestniczyła w Konferencji Uczniów Szkół Ponadpodstawowych zorganizowanej przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

            W trakcie konferencji uczniowie szkół z Małopolski przedstawiali przygotowane wcześniej wykłady i doświadczenia w formie prezentacji.Tematyka była bardzo zróżnicowana oraz interesująca. Prace uczniów były oceniane przez pracowników uczelni.

            Kasia przygotowała ważne zagadnienie dotyczące metali ciężkich we krwi takich jak rtęć, kadm, ołów. Zwróciła uwagę na ich znaczenie jak również wpływ na organizm człowieka.

            Godnie reprezentowała Naszą Szkołę. Gratulujemy!

          • Kadeci 1c na Obozie Szkoleniowym w Bukowinie Tatrzańskiej.

          • Pierwszy dzień kadetów z kl I c na Obozie Szkoleniowym

            w Bukowinie Tatrzańskiej.

            Tematy szkolenia:

            -budowa, obsługa karabinków Beryl, Grot i AK 47,

            -omowienie zasad B.L.O.S (skrót od słów Broń, Lufa, Otoczenie,Spust. Te cztery proste zasady mają podstawowe znaczenie w bezpiecznym posługiwaniu się bronią. Tymi zasadami musi kierować się każdy kto bierze broń do ręki),

            -postawy strzeleckie,

            -zajęcia w TOPR w pogotowiu lotniczym.

             

            W drugim dniu obozu kadeci realizowali zajęcia z zagadnień :

            - praca manualna z bronią,

            - usuwanie dysfunkcji broni,

            - przygotowanie do zajęć na strzelnicy kulowej .

             

            Trzeci dzień zajęć na Obozie w Bukowinie Tatrzańskiej. Zajęcia na strzelnicy kulowej. Kadeci strzelali z Glocka i z Beryla.

          • Zielona Taktyka

          • Kadeci klas trzecich odbyli szkolenie w terenie leśnym z Zielonej Taktyki. Po szkoleniu została przeprowadzona gra w której wykorzystano taktyczne elementy.

            I-wszy stopień taktyki za nami, a kolejne poziomy wtajemniczenia już niebawem!

            Zapraszamy na fotorelację.

          • Pomagamy Ukrainie. Spotkanie z Panem Bartłomiejem Jaśko oraz Panią Grażyną Kaim

          • 24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Informacje o agresji Rosji, przyjęliśmy z lękiem, niedowierzaniem, grozą i strachem przed rozwojem sytuacji. Kierując się naturalnym odruchem serca, Polacy oddolnie stworzyli machinę wsparcia, które nieprzerwalnie płynie. Uczniowie II Liceum, również organizowali zbiórki rzeczowe, przekazując wsparcie potrzebującym Ukraińcom.

            Na temat wojny w Ukrainie chcemy rozmawiać. Stąd zaproszenie skierowane do redaktor naczelnej gazety lokalnej Przełom, oraz Bartłomieja Jaśko, który odbył podróż do Ukrainy, pokazując rzeczywistość w miastach, w których dobiegły końca działania wojenne. Pani Grażyna Kaim przybliżyła nam rolę mediów w sytuacji konfliktu zbrojnego, przypominając, że podstawową funkcją mediów jest rzetelny przekaz informacji, a w kontekście działań wojennych, jednoznaczne wskazanie agresora. Dziennikarka Przełomu, omówiła kwestie fake newsów, których celem jest dezinformacja i wywołanie chaosu informacyjnego, a niejednokrotnie również napięć społecznych (szerzenie nienawiści na podłożu rasowym). Media lokalne odzwierciedlają życie społeczne, kształtując je czy nawet modelując. Stąd zaangażowanie w organizowane lokalnie zbiórki na rzecz uchodźców czy pomoc mieszkającym w okolicy rodzinom ukraińskim.

            W wersji elektronicznej Przełomu i na fb Ukraińcy mogą przeczytać testy w swoim ojczystym języku. Pan Bartłomiej Jaśko zaprezentował nam fotograficzną relację z podróży do Lwowa, a stamtąd przez Irpień, Buczę, Czernichów do Kijowa. Zobaczyliśmy przejmujące obrazy tragedii ludzi, którzy stracili bliskich i dorobek życia. Portrety tych, którzy zostali na gruzach swojego miasta, próbując żyć i pomagać przetrwać innym, rozdzielając pomoc humanitarną. Dowiedzieliśmy się jak wygląd codzienność ludzi w dotkniętych działaniami wojennymi miejscowościach. Pan Bartłomiej Jaśko zwrócił nam uwagę, żeby nie zamieszczać zdjęć konwojów wojskowych jadących do Ukrainy, ze względu na ich bezpieczeństwo. Pamiętać należy, że wojsko wspierają cywile (po obu, walczących stronach) fotografując pojazdy informujemy o podejmowanych działaniach.

            Zachęcamy Was do przeczytania rozmowy Pana Bartłomieja Jaśko z Panią Alicją Molendą, zamieszczonej w ostatnim numerze Przełomu, jak i przeczytania tekstów, publikowanych na bieżąco, w trakcie podróży.

            https://przelom.pl/tag/bartlomiej-jasko

            http://www.jaskowa-galeria.pl/

            Spotkanie zorganizowała pani Aneta Solińska wraz z uczniami: Gabierlą Prześlak i Janem Oczkowskim

          • XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

          • Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

            Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

             

          • Konkurs plastyczny „Inspiracja twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – patrona szkoły”

          • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w dniu 29 kwietnia 2022 roku w Bibliotece szkolnej II LO w Chrzanowie odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego „Inspiracja twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – patrona szkoły”. Celem konkursu było pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników, inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie sztuki oraz popularyzacja osoby i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Uczestnicy wykonali prace w dowolnym formacie, w technice plastycznej i graficznej. Zgodnie z tematyką konkursu zgłaszane prace były inspirowane twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – patrona szkoły.

            Jury konkursu po przeliczeniu punktacji wyłoniło zwycięzców:

            I miejsce – Kamila Kowalska 2e

            II miejsce – Jakub Wojnar 3g

            III miejsce – Wiktoria Szklarczyk 3j

            Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Nagrody dla uczestników konkursu zostały zakupione z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

            Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu.

             

            Barbara Nosek

            Nauczyciel bibliotekarz

          • ZAJĘCIA OTWARTE dla kandydatów do KLASY SPORTOWEJ

          • ZAJĘCIA OTWARTE - KLASA SPORTOWA.

             

            Dziewczęta profil- piłka siatkowa.

            6 czerwca 2022r. godzina 16.00-17.30 sala II LO Chrzanów

            ul. Kardynała Wyszyńskiego 19

             

            Chłopcy profil - piłka ręczna.

            7 czerwca 2022r. godzina 16.30 - 18.00 sala II LO Chrzanów

            ul. Kardynała Wyszyńskiego 19

             

            Zgoda rodziców obowiązkowa.

             

          • Zostaliśmy LAUREATAMI w kategorii WARSZTAT UCZNIOWSKI oraz zdobyliśmy Tytuł - „Złotej Szkoła NBP - II edycji 2021/2022”

          • Zostaliśmy LAUREATAMI w kategorii WARSZTAT UCZNIOWSKI

            oraz zdobyliśmy Tytuł - „Złotej Szkoła NBP - II edycji 2021/2022”

             

            "Witamy w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Wierzymy, że Wasze szkoły będą prawdziwymi kuźniami wiedzy ekonomicznej, przed którymi finanse osobiste nie będą miały tajemnic.

            Gratulujemy!

            Zespół Złotych Szkół NBP" - taką informację otrzymaliśmy od organizatorów programu.

             

            Powyższe informacje usłyszeliśmy również podczas uroczystej Gali podsumowującej II edycję programu "Złote Szkoły NBP - Bezpieczni w Finansach Osobistych" na której zostały ogłoszone wyniki, a która odbyła się online 28 kwietnia br. II edycja programu to:

            ponad 115 tysięcy uczestników

            4084 lekcji, debat i warsztatów

            57% szkół, które zgłosiło się do programu po raz pierwszy.

            202 szkoły otrzymały w tej edycji tytuł "Złotych Szkół NBP" spośród nich 101 szkół powtórnie sięgnęło po tytuł. Po dwóch edycjach jest już w Polsce 385 szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP”. Przyznano 38 nagród za najlepiej zrealizowane zadania II edycji. Jedna z nich trafiła do nas za zadanie - WARSZTAT UCZNIOWSKI. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy LAUREATAMI tej edycji, zajmując I MIEJSCE w w/w kategorii. W trakcie Gali, na której ogłoszono, że zajęliśmy I miejsce łączyliśmy się z jej organizatorami, odpowiadając na pytania, prowadzącej Galę, Idy Nowakowskiej. Podczas Gali słuchaliśmy utworów muzycznych polskiego piosenkarza i producenta muzycznego, wokalisty zespołu The Positive - Mateusza Krautwursta.

            Bardzo, bardzo się cieszymy i jest nam niezmiernie miło, że nasz Warsztat Uczniowski zdobył I miejsce Nazwaliśmy go "Od przedszkola do Seniora", a do niego dołączyliśmy także naszą stronę internetową @Złoty Baczyn na której działamy i dalej działać będziemy. Wiedza o finansach osobistych jest bardzo ważna i warto ją poszerzać o kolejne zagadnienia związane z tą tematyką. Program był wspaniały, a wiedza którą zdobyliśmy bezcenna.

            Jeszcze raz Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam realizować zadania w ramach programu i mocno w nas wierzyli, że uda się osiągnąć sukces. Szczególne PODZIĘKOWANIA kierujemy do naszych opiekunów p. Mirosławy Sojki, p.Marty Oczkowskiej oraz p. Adama Majcherczyka, bez nich nie dalibyśmy rady, byli dla nas ogromnym wsparciem DZIĘKUJEMY

            DZIĘKUJEMY również naszemu koledze Wojciechowi Kotulskiemu, który wspierał nas informatycznie i fotograficznie.

            DZIĘKUJEMY również organizatorom programu "Złote Szkoły NBP" - NARODOWEMU BANKU POLSKIEMU i całemu ZESPOŁOWI "ZŁOTYCH SZKÓŁ NBP" - za ogrom pracy włożony w jego opracowanie i ocenienie tylu zgłoszonych szkół, a także nagrody finansowe - nasza nagroda to 10.000,00 zł. Nagroda ta zostanie przeznaczona zgodnie z Regulaminem programu na cel, który przyczyni się do zwiększenia wiedzy ekonomicznej wśród uczniów szkoły (np. wycieczkę edukacyjną, gry edukacyjne, urządzenia multimedialne lub oprogramowanie, pomoce dydaktyczne itp.)

            Nasza droga z Finansami Osobistymi się nie kończy, ponieważ strona @Złoty Baczyn dalej będzie funkcjonowała. Tym, którzy nas odwiedzali bardzo DZIĘKUJEMY i ZAPRASZAMY do jej odwiedzania, lajkowania postów

             

            Zapraszamy do obejrzenia transmisji z Gali (1 minuta 29 sekund to MY)

            https://www.youtube.com/watch?v=KdtTMq8t2Es

             

            DZIĘKUJEMY

            DRUŻYNA AMBASADORÓW EDUKACJI EKONOMICZNEJ

            II LO W CHRZANOWIE