• Turnieju Szkół Średnich w Futsalu rozegrany na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

• 26 września reprezentanci naszej szkoły brali udział w Turnieju Szkół Średnich w futsalu organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Rywalizację można określić jednym zdaniem - „wynik gorszy niż gra”. Pierwszy mecz, to zdecydowane zwycięstwo naszej drużyny, drugi - minimalna porażka z faworytem turnieju, trzecie spotkanie również zakończone niepowodzeniem. Finalnie nasz zespół zajął 3. miejsce w grupie. Niestety, w piłce nożnej nie przyznaje się punktów
            za ładną
            grę. Szkoda zwłaszcza drugiego meczu z mocnym rywalem, gdzie najsprawiedliwszym byłby remis z delikatnym wskazaniem na nasz zespół. Cieszy na pewno kolejny turniej rozegrany
            na naprawdę wysokim poziomie. Warto dodać, iż zawodnicy biorący udział w rozgrywkach na UEKu
            na codzień grają w najlepszych małopolskich klubach trawiastych, a niektórzy reprezentują drużyny
            z Ekstraklasy futsalu - czyli najwyższej klasy piłki nożnej halowej w kraju.

• I miejsce Julii Bolek z klasy 1d

• Julia Bolek – uczennica klasy 1d zdobyła I miejsce w zawodach krajowych we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego CNC 90, które odbyły się w dniach 23 – 24 września 2023 roku
            w Mosznej.

Gratulujemy sukcesu !

• "Matura na 100%" gratulujemy Marcie sukcesu !

• Jesteśmy DUMNI, że nasza Absolwentka Marta Włodarczyk została Finalistką X,  Jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Projektu "Matura na 100 procent".

Spośród 253 495 zdających egzaminy maturalne w sesji maturalnej 2023 kryteria regulaminowe spełniło 290 osób i wśród nich znalazła się Nasza Absolwentka. Organizatorami w/w Projektu była Fundacja "Zawsze Warto" oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Serdecznie GRATULUJEMY Marcie Włodarczyk, Rodzicom Absolwentki, Nauczycielom - SUKCESU, który napawa nas dumą i satysfakcją. To najpiękniejsza nagroda za wspólnie włożony wysiłek
            w twórczy rozwój zainteresowań i pasji ABSOLWENTKI.

Jeszcze raz SERDECZNIE GRATULUJEMY Marcie  Włodarczyk i życzymy realizacji swoich życiowych

i zawodowych celów.  POWODZENIA!

Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie.

• Wizyta w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

• Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie warto odwiedzić z wielu powodów. Przekonały się o tym klasy IId i IIe. Uczniowie brali udział w grze terenowej, dzięki której poznali teren ogrodu a przy okazji rozwiązywali ciekawe zagadki. Kolejne warsztaty miały miejsce w zielarium gdzie między innymi wykonali sól ziołową, poznali właściwości, aromat różnych ziół. Trzecie zajęcia dotyczyły oznaczania roślin i przygotowania zielnika. To bardzo dobry wstęp do botaniki i zarówno w teorii jak i w praktyce.

• Artykuł Marty w Miesięczniku dla Młodzieży - COGITO 10-/2023

• Za praszamy do przeczytania artykułu naszej absolwentki Marty Włodarczyk, który został zamieszczony w Miesięczniku dla Młodzieży - COGITO 10-/2023.

Marta opowiada o udziale w projekcie NBP "Złote Szkoły NBP"; o tym co było największym wyzwaniem w jego realizacji; jak to jest z tą wiedzą ekonomiczną u młodych ludzi oraz o tym co jest dla młodych ludzi dobre, bo niektórym wydaje się, że wszystko już wiedzą.

Życzymy udanej lektury i dziękujemy Marcie za artykuł oraz życzymy powodzenia w dalszej edukacji.

• Drodzy uczniowie i nauczyciele!

29 września na terenie naszej szkoły odbędą się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosować będzie mógł każdy nauczyciel i uczeń II LO. Wyłonimy prezydium samorządu.

Głosowanie odbędzie się na korytarzu obok sali 24 w godzinach od 8:00- 14:40. W celu oddania głosu przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnej.

Zapraszamy do zapoznania się z listą kandydatów.

• Kiermasz używanych podręczników

• Biblioteka Szkolna zaprasza na

Obrót Używanych Podręczników

w dniach

od 5 do 22 września 2023 roku.

W bibliotece przyjmujemy używane podręczniki z klas 1-4.
             Książki do obrotu powinny zostać wycenione przez sprzedających.

nauczyciele bibliotekarze