• "Święto Przyjaźni"

          • 8 lutego Klub Europejski "Lider" przeprowadził w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego Akcję Walentynkową pod hasłem "Święto Przyjaźni"
            Na specjalnie przygotowanym stoisku pojawiły się ręcznie robione Kartki Walentynkowe oraz ciasteczka w kształcie serca przygotowane przez uczniów naszej szkoły. 
            W zabawę zaangażowała się cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami. 
            Kartki można było wysłać Pocztą Walentynkową, a ci którzy wzięli udział w zabawie, mogli wylosować bilety do kina.
            Dziękujemy za wspaniałą zabawę. 
            Opiekunowie Klubu

          • Baczyn Champions League II edycja

          • 7 lutego 2024r. odbyła się II edycja Baczyn Champions League. Na starcie stanęło 11 drużyn. Kilka godzin rywalizacji, mnóstwo bramek i emocji, czego efektem jest zwycięstwo drużyny FC Polne Krzaki składającej się z uczniów klasy 3A.

            Królem strzelców turnieju został Piotr Dudek.

          • Gratulujemy!

          • BĘDĘ DBAŁ O HONOR I DOBRE IMIĘ ŻOŁNIERZA POLSKIEGO.

            DOBRO RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ JEST MOIM PRAWEM NAJWYŻSZYM.

            NIGDY CIĘ NIE ZAWIODĘ, OJCZYZNO!

            W dniu 19 stycznia 2024 r. przed Pomnikiem Bohaterskich Lotników Dęblińskiej Szkoły Orląt nasz absolwent klasy mundurowej otrzymał promocję na pierwszy stopień podoficerski kandydatów do zawodowej służby wojskowej. Nowo wcielony podoficer zasili szeregi żołnierzy jednostki wojskowej NIL. Na ceremoniał zostali zaproszeni wychowawca klasy pan Grzegorz Jakubiak i koordynator klas wojskowych pan Jacek Palka. Udział w tak ważnej uroczystości to istotne wydarzanie zarówno dla naszego absolwenta jak i dla całej społeczności szkolnej.

          • Klasa artystyczna odwiedziła Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

          • 31 stycznia br., uczniowie klasy artystycznej zwiedzali Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, oraz uczestniczyli w spektaklu pt. ”Chory z urojenia”.

            Przewodnik przedstawił nam wspaniałą historię Teatru i osób z nim związanych. Odkrył sekrety sceny, na której w XIX i XX wieku kształtowała się współczesna dramaturgia, nowoczesna inscenizacja, scenografia oraz aktorstwo. Omówił dekoracje  westybulu i foyer, opisał przepiękny żyrandol oraz słynną kurtynę namalowaną przez Henryka Siemiradzkiego.

            Na scenie Teatru, w spektaklu „Chory z urojenia”, zobaczyliśmy znanego aktora Andrzeja Grabowskiego.