• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

W piątek 23 czerwca odbyła się akademia kończąca rok szkolny 2022/2023. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody dla uczniów z najwyższą średnią oraz dyplomy za wysokie osiągnięcia w konkursach powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które odbywały się w czasie roku szkolnego. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyli w programach i projektach szkolnych.

Życzymy udanych wakacji. Inspirujących podróży i ciekawych znajomości, niezapomnianych wrażeń, mnóstwa uśmiechu oraz szczęśliwego powrotu

do szkoły.

• Podsumowanie Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Złote Szkoły NBP - Poznajemy Bank Centralny" - III edycja

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 i podziękowania od Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie oraz Koordynatora Pani Mirosławy Sojki dla Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej - Laureatów I miejsca, w kategorii "Debata szkolna" oraz zdobywców nagrody finansowej dla szkoły w wysokości 10.000, 00 zł w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Złote Szkoły NBP - Poznajemy Bank Centralny" - III edycja.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w SUPER programie w którym, podczas jego realizacji, zdobywaliśmy wiedzę, pozwalającą spokojnie zadbać o nasze finanse.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim osobom, z którymi mieliśmy możliwość współpracować podczas realizacji naszych zadań. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych programem do wzięcia w nim udziału - bo naprawdę warto.

Nasze Liceum po raz trzeci zdobyło prestiżowy tytuł "Złotej Szkoły NBP".

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej II LO w Chrzanowie:

Martyna Augustynek, Dominika Dąbek, Marianna Ożóg, Nikola Puskarczyk, Dominika Treśka, Marta Włodarczyk, Piotr Jedynak, Aleksy Pstrucha, Tymoteusz Woźniak, Andrzej Woźnica.

Koordynator - Mirosława Sojka

Nauczyciele wspomagający - Marta Oczkowska, Adam Majcherczyk

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

odbędzie się dnia 23 czerwca 2023 r. w budynku

II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego

w Chrzanowie

Na godzinę 9.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich, którzy będą odbierali świadectwa
            z wyróżnieniem oraz podziękowania za udział w projektach i konkursach szkolnych. Akademia odbędzie się
            w segmencie D.

Pozostałą młodzież zapraszamy na godzinę 10.30 na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

klasa - sala

3d - 2

3e - 12

• Licealiada Młodzieży - Piłka Nożna Chłopców

•    W dniu 13.06.2023r. odbył się kolejny etap Licealiady chłopców w piłce nożnej, tym razem na szczeblu wojewódzkim (półfinał).W fazie grupowej, pierwszy mecz, to pewne zwycięstwo 2:0 nad drużyną z Oświęcimia. Kolejne dwa mecze z zespołami z Zakopanego i Myślenic, to odpowiednio 1:1 i 0:0. W efekcie - awans do półfinału turnieju, który niestety zakończył się naszą porażką 0:3.
            W meczu o 3. miejsce, ulegamy drużynie z Kalwarii po serii rzutów karnych (w regulaminowym
            czasie padł remis 1:1).

Do podium brakowało bardzo niewiele, ale biorąc pod uwagę wygraną turnieju powiatowego i 4. miejsce w półfinałach wojewódzkich, można uznać tegoroczne występy naszych piłkarzy za naprawdę udane, czego serdecznie im gratulujemy!

• W stronę edukacji obywatelskiej

• Samorząd Uczniowski II LO został zaproszony do wizyty w Sejmie RP przez posła Marka Sowę. Wizyta została zrealizowana w ramach Sejmowego Programu Edukacji Parlamentarnej. Mogliśmy zobaczyć pracę parlamentu podczas obrad. Poczuć gorącą atmosfę debaty i głosowań. Mieliśmy też okazję do spaceru po Łazienkach Królewskich oraz wspólnego obiadu w restauracji sejmowej.

• Zawoja 2023

• II LO im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie