• Program Złote Szkoły NBP: III edycja -

„Poznajemy bank centralny” – PODZIĘKOWANIA🌷

Za nami ponad trzy miesiące wytężonej pracy w związku z realizacją programu „Złote Szkoły NBP”, do którego społeczność naszego liceum przystąpiła w roku szkolnym 2022/2023. Motywem przewodnim trzeciej edycji Złotych Szkół NBP było funkcjonowanie banku centralnego. Lekcja z ekonomią, warsztat uczniowski oraz debata stanowiły trzy główne obszary naszej aktywności w projekcie. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zdecydowały się poświęcić nam swój czas, przekazać wiedzę

i podzielić się doświadczeniami związanymi z szeroko pojętą edukacją ekonomiczną w obszarach, którymi zajmują się zawodowo na co dzień. Dziękujemy Ekspertom - pani Joannie Smoter - Piąty – sędzi Sądu Rejonowego w Chrzanowie, pani dr inż. Ewie Makosz – profesor nzw, Dziekanowi Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gliwicach, panu Jarosławowi Bugajskiemu – Dziekanowi Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Jaworznie, panu Andrzejowi Szymkowowi – Ekspertowi Departamentu Komunikacji Wydziału Biura Prasowego NBP w Warszawie, pani Agnieszce Wątrobie – Ekspertce w Departamencie Wsparcia Sprzedaży w Centrali Alior Banku SA oraz panu Marianowi Kazieczce – Prezesowi Koła nr 7 w Trzebini, Wiceprezesowi Zarządu Okręgu Małopolskiego Polskiego Związku Filatelistów w Krakowie. Słowa uznania kierujemy również pod adresem nauczycieli zaangażowanych w realizację poszczególnych zadań projektowych. Są nimi: pani Agnieszka Casa, pani Izabela Ciołczyk, pani Katarzyna Fik-Mazgaj, pani Wioletta Gajda, pan Adam Majcherczyk, pani Barbara Nosek, pani Marta Oczkowska, pani Paulina Piądłowska, pani Edyta Rokita, pani Mirosława Sojka, pani Anna Szwancyber, pani Monika Węgiel. Nie zapominamy także o pani Sylwii Rychter, która przez cały czas trwania projektu umieszczała relacje z poszczególnych wydarzeń na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym szkoły. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem pana Andrzeja Biedy – Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie za umożliwienie nam udziału w projekcie i wsparcie na każdym etapie jego realizacji. Dziękujemy także pani Bogumile Boho – Dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie, pani Alinie Sułek – Dyrektorce Szkoły Podstawowej w Luszowicach oraz pani Małgorzacie Bigaj – Dyrektorce Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie za umożliwienie realizacji części zadań w placówkach, którymi kierują. Panu Kacprowi Szczurkowi z Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej oraz pani Natalii Feluś z Radia Kraków składamy podziękowania za rozpowszechnienie informacji o naszej debacie w mediach.

I wreszcie na koniec bardzo serdecznie dziękujemy pani Mirosławie Sojce – koordynatorce programu oraz pani Marcie Oczkowskiej i panu Adamowi Majcherczykowi – opiekunom za entuzjazm i merytoryczne wsparcie wszystkich działań Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej II LO. Jesteśmy przekonani, że udział w programie „Złote Szkoły NBP” pozwolił uczniom naszego liceum zdobyć wiedzę i umiejętności, które zaowocują w przyszłości mądrymi i przemyślanymi decyzjami związanymi z zarządzaniem finansami osobistymi oraz planowaniem spokojnej i pogodnej jesieni życia.

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej II LO w Chrzanowie

.