- Warsztat uczniowski nr 1
- Warsztat Uczniowski nr 2
- Warsztat Uczniowski nr 3
- Warsztat Uczniowski nr 4
- Warsztat Uczniowski nr 5
- Warsztat Uczniowski nr 6
- Warsztat Uczniowski nr 7
- Warsztat Uczniowski nr 8
- Warsztat uczniowski nr 9
- Warsztat uczniowski nr 10 - rozprawa sądowa
- Gazeta „Złoty Baczyn” – Wiosna 2023
- Gazeta Złoty Baczyn - wydanie specjalne
- Warsztaty Uczniowskie - Szkolny Konkurs
- Global Money Week 2023
- Warsztat uczniowski nr 11 - Ekonomiczne Potyczki w Szkole Podstawowej w Luszowicach
- Warsztat uczniowski nr 12 - Gra MEMORY Świat Finansów
- Warsztat uczniowski nr 13 - Lekcja Międzypokoleniowa
- Warsztat uczniowski nr 14 - Global Money Week 2023
- Warsztat uczniowski nr 15 - Spotkanie z panem Marianem Kazieczko ( numizmatykiem)
- Warsztat uczniowski nr 16 - wizyta w Okręgowym Oddziale NBP w Krakowie, Krakowskim Salonie Ekonomicznym
- Warsztat uczniowski nr 17- Płatności gotówkowe i bezgotówkowe - badamy autentyczność pieniędzy dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie w ramach programu “Złote Szkoły NBP – III edycja
- Materiały do przeprowadzenia Warsztatów Uczniowskich
Warsztat uczniowski nr 13 - Lekcja Międzypokoleniowa
Złote Szkoły NBP - III edycja
"Poznajemy Bank Centralny"
Dnia 09 marca 2023r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie odbyła się Lekcja Międzypokoleniowa, poprzedzająca Debatę, zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Złote Szkoły NBP – III edycja: Poznajemy bank centralny” przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej . Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Libiążu stworzyli trzy mieszane drużyny i wspólnie systematyzowali wiedzę dotyczącą finansów.
Pierwsza część zajęć przyjęła formę wirtualnego spaceru po świecie finansów. W rolę przewodników, wprowadzających do zagadnień związanych z bankiem centralnym wcieliły się Marianna Ożóg i Marta Włodarczyk. Drużyny otrzymały zestaw wygenerowanych przez prowadzących kodów QR, dzięki którym uzyskali dostęp do materiałów: filmików, przygotowanych przez Narodowy Bank Polski oraz interaktywnych gier, stworzonych na potrzeby zajęć. Rzetelnie wykonywali ćwiczenia i dzielili się z pozostałymi zdobytą wiedzą. Ta część lekcji pokazała jak ważną rolę odgrywa wykorzystanie technik telekomunikacyjnych w przyswajaniu wiedzy oraz pozwoliła uczniom zdobyć praktyczną wiedzę na temat działania banku centralnego.
Następnie uczniowie i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w wykładzie Martyny Augustynek i Piotra Jedynaka na temat roli banku centralnego. Członkowie Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej przygotowali prezentację multimedialną, która w przejrzysty sposób przedstawiała podstawowe funkcje banku centralnego, zwłaszcza te, z którymi na co dzień spotyka się każdy człowiek. Opowiedzieli również co świadczy o wartości pieniądza, czym są stopy procentowe i kurs walut. Następnie przeprowadzili z publicznością dyskusję na temat znaczenia Narodowego Banku Polskiego.
Ostatnią częścią spotkania były zajęcia warsztatowe przeprowadzone przez Aleksego Pstruchę i Tymoteusza Woźniaka, które dotyczyły stabilizacyjnej roli polityki pieniężnej. Drużyny, współpracując, wykonali zadania łączące ze sobą wiedzę na temat finansów, działalności banku centralnego, stóp procentowych.
Na podsumowanie warsztatu uczniowskiego, drużyny rywalizowały o tytuł „mistrza bankowości”, wykonując wirtualną krzyżówkę pod czujnym okiem Dominiki Dąbek i Dominiki Treśki. Każda grupa wybierała dla rywali numer pytania, by Ci mogli odgadnąć hasło i zdobyć punkty. Ta gra zaangażowała wszystkich uczestników lekcji, zarówno drużyny, jak i publiczność. Wszyscy chętnie współpracowali, by żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi.
Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie wraz z opiekunami.
14