• OPW

Oddział Przygotowania Wojskowego to propozycja dla osób, które swoją przyszłość łączą z pracą w wojsku lub służbach mundurowych. Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW) to  rodzaj klas mundurowych, nad którymi nadzór  merytoryczny sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

OPW realizuje kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową oraz  program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego. Szkolenie wojskowe, w którym  uczniowie uczestniczą w trakcie nauki, jest  zbliżone do tego, które odbywają żołnierze służby przygotowawczej. Zajęcia  prowadzą instruktorzy z jednostek wojskowych .Uczniowie już w trakcie nauki szkolnej  zdobywają  zatem wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne każdemu żołnierzowi.

Korzyści dla absolwenta Oddziału Przygotowania Wojskowego:
          będzie mógł, po odbyciu skróconej służby przygotowawczej, pozostać żołnierzem rezerwy,
          starać się o powołanie do terytorialnej i zawodowej służby lub pójść na studia wojskowe
          otrzymując gratyfikację w postaci dodatkowych punktów w procesie rekrutacji.

Szkoła i organ prowadzący zapewnia:
          - cykliczne zajęcia z instruktorami z jednostek wojskowych
          - umundurowanie i wyposażenie z dotacji MON
          - szkolenie praktyczne na strzelnicy laserowej , pneumatycznej i kulowej
          - zajęcia w Patronackiej Jednostce Wojskowej
          - zajęcia w Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Chrzanowie
          - zajęcia w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie
          - obozy szkoleniowe
          - możliwość udziału w kursach specjalistycznych.